• Projektor JVC DLA-X70RBE

Symbol: DLA-X70
Kontrast 80000:1
Rozdzielczość natywna (px) 3840 x 2160
Brak towaru
28529.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Na zamówienie
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier UPS darmowy 0
Odbiór osobisty po przedpłacie 0
Kurier UPS płatny 19
Kurier UPS (za pobraniem) 25
Wysyłka ekranu poniżej 250 cm 30
Wysyłka ekranu poniżej 250 cm za pobraniem 40
Wysyłka ekranu powyżej 250 cm długości 190
Wysyłka ekranu powyżej 250 cm długości za pobraniem 250
Dostępność Zapytaj nas o dostępność
Zostaw telefonProjektor D-ILA 3D o rozdzielczości 4K (3840 x 2160) z technologią e-shift. Technologia Frame Addressing reprodukuje wspaniałej jakości obrazy 3D ze zminimalizowanymi zakłóceniami typu cross-talk oraz znacząco wpływa na poprawę jasności obrazu, a profesjonalny konwerter 2D-3D zapewnia dynamiczne obrazy 3D ze źródeł 2D. Projektor DLA-X70R oferuje wysoki współczynnik natywnego kontrastu 80.000:1, szereg technologii poprawy jakości obrazu, Real Colour Imaging, ekskluzywne profile kolorów, ustawienia temperatury barwowej równoważne lampie ksenonowej, 7-osiowy system Colour Management, tryby regulacji w zależności od typu ekranu (maks. 255), Clear Motion Drive, pamięć trzech ustawień obiektywu, funkcję Pixel Adjust z korekcją odchylenia koloru o 1/16 piksela, automatyczną osłonę obiektywu, Digital Keystone i wiele innych. Projektor posiada certyfikat ISF i THX 3D.
      
       
Dane techniczne:
      
• Projekcja 4K (3840 x 2160 pikseli) dzięki nowemu systemowi optycznemu D-ILA oraz technologii e-shift
• Wysoki współczynnik natywnego kontrastu, wynoszący 80.000:1, uzyskiwany dzięki specjalnemu mechanizmowi optycznemu, który się składa z chipów D-ILA, unikalnych polaryzatorów oraz innych zaawansowanych technologicznie elementów
• Projekcja imponującej jakości stereoskopowych obrazów dzięki nowej technologii Frame Addressing oraz profesjonalnemu konwerterowi 2D-3D
• Opcjonalne wyposażenie niezbędne do oglądania obrazów 3D: dwa typy okularów 3D, PK-AG1-B na baterie lub lekkie PK-AG2-B z możliwością ładowania, około 40 godzin ciągłej pracy; emiter sygnału 3D (PK-EM1)
• Technologia Real Colour Imaging, na którą składają się ekskluzywne profile kolorów, ustawienia temperatury barwowej równoważne lampie ksenonowej oraz spektrum reprodukowanych barw szersze niż w Adobe RGB, co pozwala na autentyczne odwzorowanie kolorów najbardziej zbliżonych do oryginalnych materiałów źródłowych
• System zarządzania kolorem z 7-osiową regulacją kolorów
• Tryby regulacji w zależności od typu ekranu, wybór spośród 255 trybów
• Technologia Clear Motion Drive umożliwia płynne wyświetlanie obrazów charakteryzujących się szybkim ruchem
• Funkcja regulacji obrazu: tonacja, poziom czerni, korekcja jasnych i ciemnych obszarów
• Funkcja pamięci ustawień obiektywu (3 tryby)
• Funkcja Pixel Adjust (korekcja odchylenia koloru o 1/16 piksela)
• Automatyczna osłona obiektywu
• Digital Keystone w trybie 2D
• Certyfikat THX 3D
• Certyfikat ISF (Imaging Science Foundation)
• Ciche działanie: tylko 20dB
• Trzy 0,7-calowe chipy D-ILA Full HD oraz technologia e-shift
• Wejście sygnału video: 1080p 60/50/24
• Rozdzielczość: 3840 x 2160 (w 2D); 1920 x 1080 (w 3D)
• Wysokoefektywna lampa UHP 220W (żywotność około 3.000 godzin, przy pracy w normalnym trybie)
• Złącza: komponent x 1, HDMI x 2 (3D, Deep Color, kompatybilny z CEC), analogowe RGB (PC) x 1, RS-232C x 1, LAN x 1, trigger x 1, pilot x 1 3D x 1, PC x 1


Najnowsza seria projektorów do kina domowego JVC obejmuje 3 modele: DLA-X30, DLA-X70R oraz DLA-X90R. Identycznie jak w przypadku poprzedniej serii, projektory różnią się parametrami technicznymi, komponentami użytymi do produkcji oraz rozwiązaniami technicznymi.

Pierwszym parametrem (chociaż nie jedynym, ani nie najważniejszym) odróżniającym 3 projektory od siebie jest kontrast. Najniższy model oferuje kontrast na poziomie 50 000:1, podczas gdy model ze "średniej półki" już 80 000:1. Model najwyższy, z racji na najlepsze komponenty użyte do produkcji oraz kilka unikalnych technologii posiada najwyższy obecnie kontrast natywny spotykany w urządzeniach domowych - określony na imponującym poziomie 120 000:1.

DLA-X30 z racji, że otwiera ofertę urządzeń kinowych został pomyślany o klientach poszukujących dobrego projektora w dobrej cenie. Klientach, którzy nie skorzystają z kalibracji i bardziej niż zaawansowane ustawienia i możliwości precyzyjnego ustawienia parametrów obrazu - zależy im na prostym i komfortowym użyciu projektora do oglądania filmów i telewizji. Modele wyższe DLA-X70R oraz DLA-X90R z kolei przeznaczone są dla osób wymagających, którzy wymagają wysokiej jakości, wiernego i naturalnego obrazu. Projektory te posiadają certyfikat ISF oraz THX ponieważ dają możliwość profesjonalnej kalibracji parametrów obrazu. Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu w 2 najwyższych modelach można odblokować tryby ISF dzień oraz ISF noc. X70 i X90 posiadają zaawansowany system zarządzania kolorami CMS, działający na identycznej zasadzie jak modele z poprzedniej serii X7 i X9. Funkcja ta dla wymagających użytkowników jest "obowiązkowa".

JVC DLA-X30 projektor 3D
projektory jvc 3d dla-70r
JVC DLA-X90R

W kwestii wzornictwa, mamy do czynienia z tą samą obudową co modele zeszłoroczne. Jedyna różnica dotyka DLA-X30, który zamiast błyszczacej obudowy ma wykończenie matowe oferowane w kolorze białym i czarnym. Wersje wyższe są dostępne tylko w czarnym wysokim połysku.

Tabela poniżej przedstawia zestawienie najważniejszych parametrów wszystkich 3 modeli kinowych. Widać m.in różnice w wyposażeniu i funkcjach.

parametry JVC DLA-X30, DLA-X70R

JVC już kilka lat temu osiągneło bardzo wysoki poziom projekcji 2D. Poprzednia seria niewiele nowego wniosła do trybu standardowego 2D za to umożliwiła wyświetlanie obrazu w standardzie 3D. Tym razem wszyscy wiemy, że można się spodziewać doskonałej jakości w 2D (ponieważ już wcześniej była znakomita). Spore niespodzianki dotyczą formatu 3D, który w poprzednim roku pojawił się po raz pierwszy w projektorach kinowych JVC. Przez ostatni rok JVC skrupulatnie pracowało nad wyeliminowaniem części niedoskonałości i jednoczesnym ulepszeniu technologii projekcji 3D. W wyniku tych prac pojawiły się nowe funkcje:
- cross talk canceller
W skrócie polega na obniżeniu dyskomfortu spowodowanego efektem "przenikania" się informacji przeznaczonych dla oka lewego do prawego i odwrotnie. Procesor analizuje klatki przeznaczone dla każdego oka oddzielnie i aplikuje stosowny algorytm. W efekcie niwelowany jest efekt przenikania bez jednoczesnej utraty jakości obrazu.
- parallax adjustment
Funkcja regulująca przesunięcie obrazu dla lewego i prawego oka w poziomie, co przekłada się na preferowany tryb głębii 3D.

Fukcje obrazu 3D są dostępne bezpośrednio z pilota.

technologia 3D JVC projektory

JVC od kilku lat posiada w swojej ofercie profesjonalny procesor umożliwiający w czasie rzeczywistym konwersję sygnału 2D w 3D. Rozwiązanie to było przeznaczone na rynek profesjonalny oraz najbardziej zaawansowanych instalacji kinowych. Cena procesora kilkukrotnie przekracza cenę najwyższego modelu JVC DLA-X90R. Na całe szczęście dla klientów JVC, forma zaimplementowała część rozwiązań zdobytych podczas prac nad zaawansowanym procesorem konwersji 2D do 3D w swoich najnowszych projektorach kinowych. Dzięki temu użytkownicy podczas oglądania tradycyjnych audycji telewizyjnych oraz filmów 2D mogą włączyć funkcję konwersji do 3D i cieszyć się obrazem trójwymiarowym. W ten sposób klienci nie będą ograniczeni tylko do oglądania filmów, które zostały wydane w formacie 3D. Dodatkowo widzowie mają wpływ na przebieg procesu konwersji z 2D do 3D, to od nich zależy na ile efekt 3D ma być intensywny.

konwersja 2D do 3D projektory JVC

Według JVC istotną poprawę jakości w trybie 3D uzyskano dzięki "oryginalnemu" podejściu do adresowaniu klatek. W wyniku zabiegu mniejsza ilość światła podlega filtracji, a obraz 3D jest jaśniejszy i barwniejszy niż przy technologiach stosowanych przez konkurencję.

W związku z problemami ze zbieżnością, która dotyka wszystkie konstrukcje bazujące na układzie 3 paneli (DiLA/LCD/3xDMD) JVC wprowadził nowy i oryginalny system korekcji zbieżności. W modelu podstawowym DLA-X30 korekcja jest możliwa na poziomie 1 piksela, podczas gdy w modelach wyższych dochodzi ona do 1/16 piksela. Dzięki temu osiągnięcie najwyższej ostrości możliwe jest w modelacj JVC DLA-X70R oraz X90R. System umożliwia podział ekranu na wiele części, a następnie przeprowadzenie korekcji w każdej części po kolei.

Nowa generacja rzutników Video według japońskiego producenta oferuje znaczący przyrost jasności w stosunku do poprzedniej generacji. Dzięki zmianom w układzie optycznym, lepiej dobranym komponentom udało się dla przykładu w modelu DLA-X30 uzyskać jasność ponad 50% wyższą jasność w trybie 3D oraz w trybie 2D po kalibracji do punktu bieli D65. Oba te obszary były piętą achillesową urządzeń z rocznika 2011 (DLA-X3/DLA-X7/DLA-X9). Projektory kinowe nowej serii posiadają nie tylko większą wydajność świetlną, ale także wyższy kontrast. Po raz kolejny udało się obniżyć barierę poziomu czerni, który w roku 2012 schodzi do zaskakująco niskiego poziomu.

jakosc obrazu jvc

Prawdopodobnie w wyniku sygnałów od konsumentów, JVC zdecydowało się wprowadzić funkcję pamięci ustawień obiektywu. Do dyspozycji otrzymujemy 3 banki pamięci, w których można zapisać ustawienia dla wielkości ekranu, ostrości oraz ustawienia położenia obiektywu (przesunięcie). Dzięki prostemu zabiegowi bardziej wymagający użytkownicy mogą dostosować swoje systemy pod projekcję w formacie 2.35:1. To najprostrzy i zarazem najtańszy sposób na oglądanie filmów w formacie kinowym na specjanym ekranie przeznaczonym do projekcji filmów panoramicznych 2.35:1. Droższą alternatywą jest zastosowanie soczewki anamorficznej, którą oczywiście wspiera nowa seria. W menu wystarczy wybrać opcję projekcji anamorficznej.

pamiec obiektywu

Prawdopodobnie JVC postawi na promocję nowej, oryginalnej funkcji dzięki której reklamuje swoje projektory jako 4K i odnosi się do rozdzielczości wyższej niż HD. W odróżnieniu od rzeczywistych projektorów 4K, projektory JVC DLA-X70R oraz JVC DLA-X90R (model podstawowy nie jest wyposażony w tę funkcje) posiadają matryce DILA o natywnej rozdzielczości 1920x1080. Cały zabieg polega na funkcji „e-shift”. Specjalne szkło jest zainstalowane pomiędzy obiektywem a szkłem pryzmatu. Szkło „e-shift” pod wpływem napięcia elektrycznego zmienia współczynnik załamania światła, co powoduje przesunięcie piksela w bok i do góry. W ten sposób liczba pikseli zwiększa się dwukrotnie z 1920 na 3840, a 1080 na 2160.

projektor JVC 4K

Na potrzeby systemu „4K” inżynierowie opracowali algorytmy skalowania sygnału do rozdzielczości 4K, po to aby optymalnie wykorzystać potencjał tkwiący w technologii. Z racji, że przez dłuższy czas zapewne w zastosowaniu domowym nie będziemy mieli do czynienia z materiałem 4K, rzutniki nie są przystosowane do przyjmowania materiału 4K na wejściu. Mogą jedynie sygnał niższej rozdzielczości skalować do 4K. Funkcja ta działa tylko przy materiałach 2D, przy oglądaniu 3D nie można skorzystać z nowej technologii 4K.

skalowanie 4K

Features

 

Full HD D-ILA Front Projector – Available this November.

This November the DLA-X70R home theater projector joins the JVC roster, offering JVC’s new e-Shift technology that displays 2D HD content with full 4K precision. It also offers a wide range of other advancements, including higher native contrast ratio than previous models for stunningly realistic image reproduction. Check back in November for all the details.

 

The Competitive Advantage
 • Highest NATIVE contrast ratio in class (80,000:1)
 • New eShift system provides 4k precision on screen
 • On Screen Resolution of 3840x2160 – (4x 1080p!)
 • Exclusive Real Color Imaging Technology with Xenon Lamp Color Presets
 • Built in 3D Support
  • Frame Sequential
  • Side by Side
  • Top and Bottom
 • New 100% "frame addressing" 3D mode provides brighter image reproduction in 3D
 • Built in 2D to 3D converter
 • 2 Year Warranty
Convenience and Set-Up Features
 • No Special Screen Needed for 3D Playback
 • Wide Lens Shift Functionality (V: 80%, H: 34%)
 • 3 Position Lens Memory makes setting up Cinema Scope and 16:9 easy
 • 1/16 pixel adjustment for precise alignment
 • Direct Access 3D modes from remote control
 • Automatic Lens Cover
 • Motorized focus and zoom
 • Automatic Lens Cover
 • Optional 3D Glasses and Emitter
  • Glasses PK-AG2B
  • Emitter PK-EM2
  • Compatible with PK-AG1B glasses
 • User friendly set-up menu
Performance Features
 • Highest NATIVE Contrast Ratio in class(80,000:1)
 • Provides brightest whites and deepest blacks on the screen simultaneously
 • No dynamic iris to wash out contrast
 • eShift technology enables 4k precision from the 1920x1080 DILA device
  • 1920x1080 digital signals are up-converted to 3840x2160
  • Reduces or eliminates anti-aliasing and stair-stepping
  • Improves edge transition and enhances contrast in detail areas
 • New 4th generation wire grid and optical engine construction minimize light leakage
 • 2D to 3D converter built in.
  • Developed from our experience in Broadcast 3D conversion systems
  • Allows 2D content to be converted to 3D in real time
  • Works on broadcast as well as packaged media
 • ISF Calibration
 • Custom Gamma Control – On Screen
 • 99 Screen modes to optimize for your screen.
 • High Precision Pixel Alignment system
  • Enables adjustment down to 1/16th pixel
  • Adjustable on 121 points on the screen
 • Ultra Low Noise 20dB on Normal Lamp mode
 • 3D Enabled HDMI input with Deep Color and CEC
 • 1200 Lumens
Inputs & Outputs
 • Dual 3D capable HDMI inputs with Deep Color and CEC support
 • 3D Input modes supported though HDMI
  • Frame Sequential: 1080 24p/50i/60i
  • Frame Sequential: 720 50p/60p
  • Side by Side: 1080 24p/50p/50i/60p/60i
  • Side by Side: 720 50p/60p
  • Top and Bottom: 1080 24p
  • Top and Bottom: 720 50p/60p
 • Component Video
 • D-Sub15
 • RS-232C
 • RJ45
 • 12V Trigger
 • Wired Remote input