• Projektor SONY VPL-VW85

Symbol: VPL-VW85
Kontrast 120000:1
Rozdzielczość natywna (px) 1920 x 1080
Technologia SXRD
Brak towaru
24989.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Na zamówienie
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier UPS darmowy 0
Odbiór osobisty po przedpłacie 0
Kurier UPS płatny 19
Kurier UPS (za pobraniem) 25
Wysyłka ekranu poniżej 250 cm 150
Wysyłka ekranu poniżej 250 cm za pobraniem 190
Wysyłka ekranu powyżej 250 cm długości 190
Wysyłka ekranu powyżej 250 cm długości za pobraniem 250
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon
 

Zdobywca nagrody EISA w kategorii Najlepszy europejski projektor wideo 2009-2010

Projektor kina domowego BRAVIA VPL-VW85 został zaprojektowany po to, aby oczarować poważnych entuzjastów kina domowego, dzięki zastosowaniu licznych innowacyjnych technologii firmy Sony. Technologia matryc SXRD (Silicon X-tal Reflective Display) opracowana przez firmę Sony pozwala uzysać piękny i szczegółowy obraz 1080p Full HD, zapewniający realistyczne doznania kinowe. Ponadto, wysoki kontrast, będący naturalną cechą technologii SXRD, jest wykorzystywany przez nowy system Advanced Iris 3 firmy Sony i pozwalaja projektorowi VW85 wyświetlać obraz o bardzo wysokim współczynniku dochodzącym do 120 000:1

 Ten projektor wykorzystuje także innowacyjny system Motionflow™ Dark Frame Insertion firmy Sony, który za pomocą metody Double Speed Processing w znaczym stopniu wygładza ruchomy obraz. Ośmiostopniowa obróbka sygnału w czasie rzeczywistym, realizowana przez procesor BRAVIA ENGINE 2 firmę Sony, zapewnia wyjątkowe kolory oraz wyraźnie wyższą ogólną jakość obrazu. 

Ten produkt jest oferowany z usługą PrimeSupport — ofertą szybkiej, bezproblemowej obsługi w zakresie napraw i infolinii oferującej fachową pomoc techniczną. Dzięki temu możesz zachować spokój umysłu i mieć pewność, że Sony troszczy się o Twoje urządzenia i Twoją firmę.

Wysoki współczynnik kontrastu – 120 000: 1 z technologią Advanced Iris 3

Funkcja zwiększania kontrastu Advanced Iris 3 działa jak ludzkie oko, reagując dynamicznie na poziom oświetlenia każdej sceny — zawsze dobierając optymalny poziom kontrastu. Dzięki bardzo wysokiemu zakresowi 120 000:1, funkcja Advanced Iris 3 umożliwia przedstawienie detali w ciemniejszej scenerii i eliminuje efekt wypłowienia w przypadku jaśniejszych scen.

Ostre, płynne obrazy dzięki technologii Motionflow Dark Frame Insertion

Ta technologia przenosi szybką, kinową akcję do Twojego domu. Technologia Motionflow Dark Frame Insertion znacznie wygładza ruch dzięki metodzie zwanej Double Speed Processing. Ten innowacyjny proces tworzy i wprowadza dodatkowe klatki, porównując najpierw podstawowe parametry wizualne sąsiednich klatek — na przykład położenie kołpaka na kole samochodu — a następnie przeliczając rozdzieloną sekundę „brakującej” akcji. Opcjonalne wstawienie przyciemnionych klatek powoduje zwiększenie kontrastu oraz eliminuje drżenie obrazu — pozwalając oczom w naturany sposób rejestrować obraz pochodzący z kolejnych klatek. To działanie naśladuje prawdziwą projekcję obrazu z taśmy filmowej.

1080p Full HD, rozdzielczość 1920 x 1080

Trzy matryce — czerwona, zielona i niebieska — zapewniają optymalną reprodukcję kolorów i umożliwiają uzyskanie 6,2 miliona pikseli, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku projektorów 720p. Wszystko to na matrycy o rozmiarze 0,61 cala, dzięki wyjątkowo precyzyjnej mikro-architekturze matrycy z pikselem wielkości 7 µm.

Cyfrowe przetwarzanie obrazu — BRAVIA ENGINE 2

Unikatowa technologia BRAVIA ENGINE 2 zapewnia żywe kolory i wyjątkową jakość obrazu. Obejmuje ona osiem oddzielnych etapów ulepszania obrazu, które są realizowane w czasie rzeczywistym. Każdy z tych etapów pełni określoną funkcję. Wspólnie umożliwiają one generowanie obrazu zoptymalizowanego pod każdym względem — począwszy od dokładności kontrastu, aż do precyzji reprodukcji kolorów.

Trzy tryby kinowe (Cinema Mode)

W trybie Cinema Mode filmy mogą być oglądane na tyle blisko zamysłu reżysera, na ile jest to możliwe — wiernie oddając szczegóły, takie jak naturalne odcienie skóry, światło, barwy i kontrast. Dostępne są 3 ustawienia kinowe: 1. Jakość obrazu taśmy filmowej 2. Jakość kina cyfrowego (w oparciu o specyfikację DCI) oraz 3. Jakość obrazu BVM.

Funkcja wyrównywania paneli

Aby zapewnić perfekcyjną jakość obrazu, projektor VPL-VW85 został wyposażony w funkcję wyrównywania paneli, która pozwala wyeliminować kolorowe obramowania na krawędziach obiektów. Funkcja ta kompensuje odstępy w ustawieniu panelu. Możliwy jest wybór koloru czerwonego R (Red) lub niebieskiego B (Blue) by dokonać regulacji w oparciu o kolor zielony G (Green) w kierunku poziomym i pionowym, przez przesuwanie całego obrazu utworzonego w każdym z kolorów, przesuwając cały ekran o ±2,0 punkty z dokładnością do 0,1. Poza regulacją wyrównania paneli, projektor VW85 oferuje także strefową regulację panelu. Określ na ekranie strefę 16:9 składającą się z pikseli i wyreguluj jej położenie w zakresie ±2,0 punktu z dokładnością 0,1.

Anamorficzny tryb Zoom

W poszukiwaniu perfekcyjnych rozwiązań entuzjaści kina domowego bez wątpienia dotrą do Anamorficznej funkcji Zoom. Wykorzystuje ona wyrafinowaną obróbkę sygnału w trybach szerokoekranowych, w połączeniu z zastosowaniem obiektywów anamorficznych innych producentów, by odtworzyć obraz o proporcjach 2,35:1 CinemaScope, normalnie dostępny jedynie na ekranach kinowych.

Pełnozakresowy krótkoogniskowy obiektyw o wysokiej rozdzielczości (ARC-F)

Projektor VPL-VW85 jest wyposażony w pełnozakresowy, krótkoogniskowy obiektyw o wysokiej rozdzielczości (ARC-F), który charakteryzuje się doskonałą rozdzielczością oraz precyzyjną ostrością. Obiektyw oferuje 1,6-krotne powiększenie ze sterowaniem elektrycznym oraz pionową (65%) i poziomą (25%) regulację odchylenia, która ułatwia konfigurację projektora i uzyskanie dobrej jakości obrazu w różnych lokalizacjach. Aby utrzymać obiektyw w idealnym stanie, został on wyposażony w sterowaną silnikiem pokrywę, która otwiera się automatycznie po włączeniu zasilania i zamyka po jego wyłączeniu.

Zaawansowane funkcje korekty kolorów

Zbliżenie VPL-VW85 do możliwości ludzkiego oka stanowi wsparcie dla technologii x.v.Colour. Technologia x.v.Colour bazuje na xvYCC, nowym międzynarodowym standardzie wzyjnym, który definiuje przestrzeń koloru prawie w dwukrotnie szerszym wymiarze niż istniejący standard sRGB, dzięki czemu technologia x.v.Colour zapewnia bardziej naturalne kolory. Technologia Deep Colour™ zwiększa liczbę kolorów dostępnych w przestrzeni kolorów xvYCC z milionów do miliardów, dzięki czemu projektor jest dobrze przygotowany na przyszłe zmiany w zakresie technologii obsługi koloru.

Narzędzie Real Colour Processing doskonale nadaje się do dostosowania ustawień kolorów na ekranie. Dzięki temu można zmienić odcień określonego koloru bez konieczności zmieniania całego obrazu. W związku z tym, jeśli na przykład wymagane jest poprawienie odcienia skóry, można to zrobić bez konieczności zmieniania koloru nieba lub tła.

Doskonałe możliwości połączeń - 24p True Cinema i Dual Trigger Out

Zastosowanie dwóch złączy HDMI™ otwiera przed projektorem VPL-VW85 zupełnie nowe możliwości. Złącza te umożliwiają podłączenie jako źródeł obrazu, urządzeń takich jak odtwarzacz Blu-ray Disc™ pozwalający na wyświetlanie wiernego obrazu w trybie kinowym z prędkością 24 klatek na sekundę. Dzięki funkcji „24p True Cinema”, projektor może wyświetlać filmy w dokładnie taki sam sposób, jak zostały one nagrane. Technologia HDMI CEC pozwala także na sterowanie różnymi urządzeniami za pomocą jednego pilota zdalnego sterowania, w procesie zwanym BRAVIA Theatre Sync. Funkcja One Touch Play po włożeniu płyty i wciśnięciu przycisku Play, uruchomienie całego systemu Kina Domowego, włączając w to projektor. I odwrotnie, wciśnięcie w pilocie przycisku Power/Standby wyłącza wszystkie elementy podłączone do złącz HDMI. Projektor VPL-VW85 jest także wyposażony w dwa złącza Trigger Out. Jedno z dwóch złączy Trigger Out obsługuje tryb Anamorphic Zoom, a drugie jest złączem zasilającym.

Bardzo cichy wentylator (20 dB)

Dzięki niemalże niesłyszalnemu wentylatorowi, użytkownicy mogą skupić się na filmie lub grze — w cichym otoczeniu i bez żadnych niepożądanych odgłosów.

Oprogramowanie do regulacji krzywej Gamma - Image Director 3

Projektor VPL-VW85 współpracuje z oprogramowaniem „Image Director3” poprzez port RS232C . Oprogramowanie Image Director 3 jest dostarczane na płycie CD-ROM i może być wykorzystane do precyzyjnej zmiany ustawień gamma. Za pomocą programu Image Director 3 zainstalowanego na komputerze z systemem Windows, dzięki nowej opcji zoom, można łatwiej i dokładniej zmieniać ustawienia krzywej gamma oraz wybrać tryb pracy Fine lub Coarse — zgodnie z własnym uznaniem.

BRAVIA Sync

Technologia BRAVIA Sync upraszcza i rozszerza funkcje kina domowego. Dzięki możliwości sterowanie poprzez interfejs HDMI (High Definition Multimedia Interface), urządzenia mogą synchronizować się ze sobą, zapewniając intuicyjną obsługę np. One Touch Play czy System Stand-by.

Automatyczna, elektryczna osłona obiektywu

Aby chronić obiektyw przed zakurzeniem, osłona obiektywu automatycznie otwiera się po włączeniu projektora i zamyka się po jego wyłączeniu.

Opracowany z myślą o filmach akcji i dynamicznych grach

Innowacyjna technologia Motionflow™ firmy Sony oraz czas odświeżania 2,5 ms stwarzają wrażenie płynności i naturalności ruchu, co nadaje efektom kinowym niespotykany realizm.

Reprodukcja z jakością filmową

Technologia SXRD zapewnia płynność charakterystyczną dla jakości taśmy filmowej — poprzez ograniczenie przestrzeni pomiędzy pikselami (0,25 µm), dzięki czemu można uzyskać płynne obrazy bez widocznych punktów na ekranie.

Łatwy w użyciu i gotowy do współpracy z technologiami przyszłości

Sterowane elektrycznie przesunięcie obiektywu VPL-VW85 pomaga szybko i sprawnie przygotować urządzenie do pracy, a wszystkimi funkcjami ustawień użytkownika w łatwy sposób można sterować za pomocą podświetlanego pilota oraz menu ekranowego.